Miłość jest trudną częścią naszego życia..
Witam,
Przeczyta³em ju¿ wiele, na róznych forach ale nigdzie nie znalaz³em interesuj±cego mnie tematu, mianowicie:
Wszêdzie jest chwalony produkt Brunox epoxy do walki z rdz±, jednak ciêzko co¶ znale¶æ na temat jego zastosowania. Na s³oiczku z produktem nie ma informacji jak dok³adnie go zastosowaæ, tak samo zreszt± jak oficjalnej stronie producenta. Jest tylko informacja aby na³o¿yæ go dwa, trzy razy.
Oto moje pytania:
W jakich odstêpach czasu nale¿y nak³adaæ brunox epoxy ?
Czy po jego pe³nym wyschniêciu mo¿na go szlifowaæ papierem ¶ciernym (wodnym) ?
Po jakim czasie od po³o¿enia lakieru (spray) mo¿na go spolerowaæ past± lekko¶ciern± ?
Czy dobra jest taka kolejno¶æ-
-szlifowanie skorodowanej czê¶ci-
-odt³uszczenie benzyn± ekstrakcyj±-
-dwie warstwy brunox epoxy-
-odt³uszczanie benzyn± ekstrakcyj±-
-szpachla z w³óknem szklanym-
-szlifowanie-
-odt³uszczanie benzyn± ekstrakcyj±-
-szpachla wykoñczeniowa-
-szlifowanie papierem (wodnym na mokro)-
-odt³uszczanie benzyn± ekstrakcyj±-
-lakier w srayu 4 warstwy-
Czêsto czyta³em, ¿e po szpachli nale¿y pomalowaæ podk³adem - czy to konieczne w przypadku zastosowania brunox-a ? Czy nie mogê polakierowaæ sprayem bezpo¶rednio na szpachlê ?
Bardzo dziêkuje za chêtnym s³u¿yæ mi pomoc±, gdy¿ nigdy nie robi³em takich rzeczy, koszty w warsztacie blacharskim s± zbyt wysokie, wiêc chcia³em zrobiæ to sam, sam i dobrze :D
Jeszcze raz z góry wielkie dziêki za pomoc.
Wypowied¼ przedstawiciela ,,
,,Nasz preparat nanosi siê bezpo¶rednio na elementy pokryte korozj±, mo¿na tylko usyn±æ mechanicznie lub rêcznie odrywaj±ce siê kawa³ki rdzy.
Preparat EPOXY wchodzi w reakcjê z rdz± i powoduje jej ca³kowite zneutralizowanie. Niepotrzebnie zastosowa³ Pan odrdzewiacz i benzynê ! wystarczy³o jak ju¿ to przetrzeæ czy spryskaæ acetone, gdy¿ nie jest on t³usty i szybko odparowywuje. Aby Pan nie ponius³ wiêkszych kosztów to proszê jeszcze raz oczy¶ciæ ten element i odt³u¶ciæ rozp. acetonowym lub najlepiej acetonem / koszt op. oko³o 4 z³ za 0,5 litra/ i nanie¶æ pêdzlem na element, odlewaj±c preparat do np. s³oiczka ¿eby w opakowaniu Eopxy czasem nie zamaczaæ pêdzla na którym znajdój± sie opi³ki korozji, gdy¿ wówczas ju¿ zachodzi reakcja i proces neutralizacji rudy która siê utleni³a z metalu czyli rdzy. "
Dziêkujê za pomoc, tylko mam pytanie dotycz±ce benzyny ekstrakcyjnej, znaczy siê, benzyna ekstrakcyja nie nadaje siê do odt³uszczenia ? W kilku forach czyta³em, ¿e jest najlepsza, je¶li chodzi o oczyszczanie z t³uszczu ?
Skoro mam doczynienia z kim¶, kto zna siê na brunox-ie, mam jeszcze jedno pytanie,
1.Ile czasu trzeba nim bêdzie mo¿na powta³± pow³okê po brunox-ie obrabiaæ mechanicznie (szlifowaæ papierem ¶ciernym dla uzyskania g³adkiej powierzchni) ?
2.W jakicm odstêpie czasowym nale¿y nak³adaæ drug± i trzeci± warstwê brunox-a ?
3. Czy przed po³o¿eniem np. szpachli na pow³okê powsta³± po brunox-ie, nale¿y j± najpierw zmatowiæ ?
Z góry dziêkujê za pomoc, pozdrawim.
zanotowane.pldoc.pisz.plpdf.pisz.plalheo.htw.pl