Miłość jest trudną częścią naszego życia..
Witam!!
Mam takow± zagwozdke, mianowicie chodzi mi o odnalezienie nómerów na t³okach ¶wiadczocych o ich wymiarach nominalnych bad¼ nadwymiarowych chodzi dok³adnie o t³oki od opla corsa a 91r
serdecznie pozdrawiam
Po oczyszczeniu denka t³oka powiniene¶ odczytaæ wymiar np "74" podany w mm. Na powierzchni bloku silnika s± wybite grupy selekcyjne tulei cylindrowych i wed³ug nich trzeba dobierac t³oki (np 1 1 1 1 lub 0 0 0 0 swiadczy to o tym ¿e tuleje sa nominalne. ). Je¿eli wymienia sie same t³oki, to nale¿y jedynie odczytaæ wymiar z denka t³oka.
Witam!!
W³asnie te¿ tak my¶lalem z tym ze na denkach nie ma nic co by przypomina³o jakom kolwiek cyfre czy jest co¶ takiego mo¿liwe?
Raczej sie nie spotka³em ¿eby opel nie stosowa³ oznaczeñ wymiarowych t³oków, je¿eli nie ma to trzeba siê kierowaæ w³asnie tym co na bloku wybito. Albo uzyæ czujnika zegarowego i pod³ug danych naprawczych dobraæ wymiar t³oka.
Z zasady oznaczenia s± s³abo widoczne i trzeba czy¶ciæ szczotka drucian± a¿ do usuniêcia wszystkiego nagaru.
Montowa³em kiedys t³oki bez ¿adnych oznaczeñ do Daewoo, jakies badzienwne zamienniki...
Witam!!
Opel ma przekrecone z tego co mi wiadomo ponad 250ty¶ km. zastanawiam sie czy oploskie cze¶ci by tyle wytrzyma³y bo przecie¿ we fiatach po 100 ty¶ kapitalka je¶³i nie wytrzyma³y to by oznacza³o ze te które sa obecnie zastosowane to w³asnie jakies badziewiarskie zamienne gó.............no
serdecznie pozdrawiam
Opel stosuje cze¶ci wysokiej jako¶ci. Silniki robi± bez remontu do 500 ty¶. km. I nawet wtedy zdarza siê ¿e nie ma potrzeby dokonywac g³ównej naprawy silnika( co obecnie jest ekonomicznie nieop³acalne chyba ¿e to samochód zabytkowy jest), jedynie wymiana pier¶cieni, panewek, zaworów i to co¶ robi kolejne setki tysiêcy kilometrów :)
p.s
zapomnia³em ze chodzi mi o wymiary t³oków aby za³o¿yæ nowe pierscienie
[size=9:][ Dodano: 08-01-2007, 9:20 ][/size:]
W³asnie, na g³adzi w cylindrach nie ma ¶ladu zuzycia jedynie na 2 t³okach stane³y pierscionki ana jednym górny popêka³.tak sie zastanawiam czy w 100% mo¿na uznaæ i¿ te t³oki sa nominalne zaznaczyc jednak mószê i¿ w g³owic w jednej z komór spalania sa ¶lady jakiegos obcego cia³a
Je¿eli kupisz nominalne firmy "Gates" to bedziesz móg³ samemu spi³owac zamek do rozmiaru jaki podaj± wraz z kompletem pier¶cieni, sa to chyba najporz±dniejsze komplety na rynku.
Spróbuj zmierzyæ ¶rednicê t³oka w górnej czê¶ci i zapytaj sie w hurtowni motoryzacyjnej o pier¶cienie do tego podaj±c wymiar. Mozesz te¿ podac mi do tu to mo¿e w pracy wynajdê co¶ w m±drej ksi±¿ce ;)
A sófmiarka mo¿na (bo tylko na takowym narzedziu sie znam)
Suwiarka powinna wystarczyæ
A w którym miejscu?
[size=9:][ Dodano: 10-01-2007, 9:53 ][/size:]
Witam!! znalaz³em te numery okazuje sieze to jest nomina³ teraz mam inny k³opocik jak sprawdzic w któr± strone za³ozyæ pierscienie
serdecznie pozdrawiam
r.s
[size=9:][ Dodano: 10-01-2007, 10:03 ][/size:]
Chodzi o to i¿ np. w 125p na pierscieniach by³o oznaczenie liter± "b"
[size=9:][ Dodano: 10-01-2007, 1:29 ][/size:]
Mam jeszcze jedno pytanie w madrej ksiazce o nazwie ops³uga i naprawa opel corsa a w dziale momenty dokrecania srób przy g³owicy napisano co¶ takiego 25/3x30 stopni jak mniemam. I tu jest moje pytanie jak mam odczytaæ prawid³owy moment dokrecenia tej g³owicy?
serdecznie dziêkuje i pozdrawiam
p.s przepraszam za b³edy :D
Na pierscieniach, powinien byc znaczek TOP. Zak³ada siê je TOPem w kierunku denka t³oka.
Olejowe nie maj± zazwyczaj kierunku. Uczczelniaj±cy i zgarniaj±cy powinny mieæ oznaczenia monta¿u. Musisz je tez poustawiaæ tak, by nie pokrywa³y sie zamkami, majac na uwadze by ¿aden z zamków nie by³ ustawiony pod k±tem 90 stopni w stosunku do rozrz±du, wiêc trzeba je tak poustawiac by ani nie pokrywa³ay siê ze swo¿niem ani nie by³y w stosunku do n iego pod k±tem 90 stopni ustawione.
Je¿eli tam napisano:
30Nm- kluczem dynamonetrycznym.
3x30 to jest warto¶æ k±towa o któr± trzeba dokrêcaæ ¶ruby, czyli 3x30st. Mozesz zeby by³o ³atwiej dokrêciæ raz 90 st. i raz 30. A tak sowj± droga to jaki tam jest silnik? Bo wiêkszo¶c oplowskich preferuje dokrêcanie g³owicy 25Nm, 2x90 st.
Silnik to 1.0. Poprosze bardziej ³opatologicznie z tymi zamkami rozumiem ze ¿aden z 3 zamków nie moze sie pokrywaæ i innym? natomiast nie rozuimiem o co chodzi z tym sworzniem zap³onem i 90 stopmniami?
A 1.0 to ma w³a¶nie 30 i 3x30 :D
No jak zak³adasz pierscienie, to musisz je poustawiac zamkami "na mercedesa" czyli trzy pier¶cienie i ka¿dy wzgledem siebie ustawiony co 60st. Ale tak ¿eby ¿aden zamek nie znajdowa³ siê w osi swo¿nia.
A te stopnie to k±t obrotu klucza akurat. czyli krêcisz trzy razy po trzydzie¶ci stopni. Najpierw dokrêcasz wszystkie ¶ruby po 30 Nm. a nastepnie w trzech seriach po 30 stopni.
chodzi³o mi o 90 stopni wzgledem rozrzadu?
[size=9:][ Dodano: 10-01-2007, 8:49 ][/size:]
Mam jeszcze jedno pytanko czym jest spowodowane zatrzymanie sie pierscieni w rowkach t³oków przypomne ze przebieg oko³o 250ty¶ kilometrów. Podejzewam ze to nagar a czy jak go usune to bedzie to chodzi³o czy raczej pokusiæ sie o zakóp nowego kompletu t³oków?
nie wiem jak to Tobie opisaæ obrazowo.
Przypu¶æmy ¿e masz w rêku t³ok, posiada on swo¿eñ. Jak patrzysz siê nañ w takim po³o¿eniu wjakim ma byæ zamontowany, czyli strza³ka w lewo w kierunku rozrz±du to: zamki pierscieni uk³adasz tak zeby nie by³y bezpo¶rednio nad otworem swo¿nia t³okowego i tak by nie by³y pionowo do góry i w dó³, bo wtedy bed± rysowaæ tulejê cylindrów, gdy¿ w tych miejscach wystepuj± najwiêksze si³y tarcia. Jest z tym trochê kombinowania ale da siê.
Rowki pier¶cieniowe czy¶ci siê starymi, po³amanymi pierscieniami, robi siê wtedy taka ostra czê¶c któr± siê d³ubie ;) A t³ok je¿eli nie wygl±da na zu¿yty to zostawia siê.
Przepraszam za zwrot ale pozwole go sobie uzyæ Facet piszesz ¿e nie wiesz a jednak wiesz normalnie sobie to wyobrazi³em i mniej wiecej wiem jak to powinno wygladaæ
:D
[size=9:][ Dodano: 10-01-2007, 9:46 ][/size:]
A je¶li rowki sa nieznacznie pokrzywione a spowodowane jest to tym iz pierscienie popeka³y i kawa³ki powchodzi³y jeden pod drógi zaznacze ze jest to w jednym t³oku i tylko w jednym miejscu o d³ugosci oko³o jednego cm?
zanotowane.pldoc.pisz.plpdf.pisz.plalheo.htw.pl